Úszóhonlapok

Március végi versenyek PDF Nyomtatás E-mail
2014. március 21. péntek, 16:40

Országos Rövidpályás Vidék Bajnokság, Hódmezővásárhely, 2014.03.27-29

Hódmezővásárhely a LXVIII. Országos Rövidpályás Vidék Bajnokság 4 versenyzővel szerepeltünk. A három napos versenyen csak a kitűzött szintidőket elérő vidéki versenyzők szerepelhettek. 32 rajtból 31-ben sikerült az időeredményünket javítani. Sajnos dobogós helyezést nem értünk el, de számos 6., 8., 10. helyezés az ország legjobb versenyzői között nagyon jó teljesítménynek mondható.
Maga a verseny nagyon színvonalas és profi lebonyolítású volt, internetes élő közvetítéssel a Magyar Úszó Szövetség oldalán, sportkommentátorral és számos kamera közreműködésével az utolsó részletek is jól követhetőek voltak.

Jegyzőkönyv

Úszósuli III. forduló,  Veszprém, 2014.03.29

Veszprémben az úszósuli körverseny harmadik fordulójában 15 sportolónk indult. Közülük 7 versenyző első idegenbeli megmérettetése volt. A versenyláz legyőzése és rutin szerzése volt a cél a már meglévő időik megjavítása mellett. Szépen teljesített az új csapat és a már rutinosnak számítók is. Számos éremmel és oklevéllel értek haza: 3 arany, 1 ezüst és 3 bronz.
Három arany-, Tapsonyi Bálint (50 méter mell), Plegányi Bálint (100 méter gyors, 100 méter mell), egy ezüst-, Kocsis Eszter (100 méter gyors) és három bronzéremmel Plegányi Bálint (100 méter hát), Ferenczi Fruzsina (50 méter mell), Gulyás Erik (100 méter mell) növelték az egyesület éremgyűjteményét. A 9. helyre úszta be magát az újonc csapat, ami biztató kezdést sugall.