uszoranglista.hu

Úszóhonlapok

Országos diákolimpia döntő III-IV-V-VI. korcsoport PDF Nyomtatás E-mail
2011. március 31. csütörtök, 14:30

Zsúfolásig megtelt a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda április első hétvégéjén, ahol a III - VI. korcsoport  2010/2011. tanévi Úszó Diákolimpia Országos Döntőjét rendezték. A  diákok az iskoláik színeiben indultak 8 egyéni és 4 váltó versenyszámban.
Nagyon sikeres volt a verseny hiszen Szedlák Fanni (Szent István, IV/B) 100 m gyors úszásban aranyérmet szerzett és ezzel együtt elnyerte a „Magyar Köztársaság Diákolimpia bajnoka” címet.
Kocsis Eszter (Szent István, III/B) két egyéni számban 100 m gyors és 100 m hát úszásban is indult  és mindkettőn bronzérmet érő helyezést ért el.
Kertész Dávid (Türr, V-VI/B) 100 mell 7. hely, Kertész Réka (PGSZKI, IV/A) 100 gyors 9. hely, Bella Lúcia (PGSZKI, V-VI/B) 100 hát 13. hely, Vikker András (PGSZKI, V-VI/B) 100 gyors 16. hely, Kopf Angéla (Türr, V-VI/A) 100 gyors 18. helyet szerezték meg.
Három leány váltót indíthatott a Szent István III/B 9. hely, IV/B 13.hely, III/A 17.hely. A Petőfi Gimnázium V-VI/A fiú csapata a 12. helyen végzett